יום חמישי, 6 באוגוסט 2015

ברלין - BERLIN:עשרה טיפים נחוצים!
1. להתחבר למפעיל שמעניק אינטרנט ושיחות חינם. יש כאלה, במחירים סבירים, וזה מאפשר חופשה מאד מהנה ופשוטה, וברלין מרושתת באינטרנט יעיל, כמעט בכל מקום. 
2למבלים 5 ימים ומעלה בברלין לרכוש כרטיס נסיעה שבועי. יש גם כרטיס עם הנחות למוזיאונים ולסיורים ואז הוא יקר יותר. 29.5 יורו (BVG - כרטיס רגיל ללא ההנחות) שמעניקים חופש גדול להסתובב בעיר, בכל סוגי התחבורה (למעט אופניים) ולהיות הכי ספונטנים שאפשר.
3. להתקין את אפליקציית Citymapper בסמרטפון, הטיול בעיר הזרה הופך לחגיגה קלילה. פותחים את ה-GPS, מכניסים את שם המקום או הכתובת, ובוחרים דרך הגעה רצוי.
4. להצטרף לסיורים בעברית, באוטובוס, ברגל, במעט יורו או בקצת יותר, או באנגלית בחינם.  העיר הופכת למובנת, האתרים הרבה יותר מעניינים, ומקבלים טיפים מעולים מהמדריכים. 
5. לבדוק שעות הגעה של בתי קפה מומלצים, ולא להיות ספונטנים. רובם נסגרים ב18:00. תאמינו לי זה מאכזב!
6. ברוב המקומות שהיינו קיבלו כרטיס אשראי. צריך להצטייד במזומן כי יש אפשרות שלא יקבלו אותם בבתי קפה קטנים, חנויות שאינן קשורות לרשתות וכו'.
7. לא להיבהל שברלין נראית כמו אתר שיפוצים בינוני. קודם כל כי גם תל אביב נראית ככה, אז ההרגשה ביתית למדי, ושנית כי זה לא מפריע לדבר. אפילו מוזיאון הפרגמון המשתפץ פתוח, ולראות את שער אישתר זו חוויה מרהיבה.
8. לבחור מלון ממוזג. הקיץ הברלינאי מגיע לטמפרטורות של מעל 30 מעלות. אומנם יבש מאד, אך חם. ברשתות הגדולות ובמלונות הגדולים יש מזגן. לנו זה מאד הועיל.
9. זו המלצה אישית, אבל אבי ואני מקפידים עליה בכל עיר אליה הגענו, ולא הצטערנו עליה מעולם. המלון הברלינאי שלנו:NH Berlin Mitte הגיש לנו ארוחות בוקר מעולות ומגוונות. היא מייקרת מעט את התשלום למלון, אולם מעניקה לנו חופש. יורדים לחדר האוכל, חוזרים לחדר ואז מתארגנים ליציאה ליום של הפתעות וריגושים!
10. תהנו ותבלו טוב! תנוחו בפארק טירגארטן (אני מכנה אותו היער) ואולי תערכו בו פיקניק, תטילו בשוקי הפשפשים היפים, תאכלו בשווקי האוכל הנהדרים, תראו חנויות עם דברים יפים וקצת תערכו קניות, תיכנסו למוזיאונים. תכינו שיעורי בית, האינטרנט מלא בעצות טובות וגם הספרים. ותמיד אפשר לחזור, ככה משאירים דברים טובים לטיול הבא!
מקווה שעזרתי עם הטיפים, ופוסטים מלאים על ברלין אני אפרסם בהמשך.
* בואו לעקוב אחרי באנסטגרם:

4 תגובות:

מיכל בן משה אמר/ה...

יופי של פוסט!

ורד בן-סימון אמר/ה...

נפלאה, כרגיל מה שנקרא ...לגזור ולשמור

ציפי לוין אמר/ה...

תודה מיכל, חשוב לקרוא למי שנוסע!

ציפי לוין אמר/ה...

תודה ורד, בדיוק לזה התכוונתי !

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...